آشنایی با استدیو بازی سازی پاپاتا

0
258

این روزها تعداد علاقه مندان به ساخت بازی های رایانه ای در داخل کشور زیاد شده است و تیم های بازی سازی کوچک و بزرگ در شهرهای مختلف، در این عرصه مشغول فعالیت هستند. شاید در نگاه اول، این علاقه تنها به خاطر کسب درآمد باشد اما پای صحبت بازی سازان که بنشینیم، لذت کدنویسی، طراحی گرافیکی و در مجموع تولید یک بازی جذاب که بین مخاطبان به محبوبیت دست یابد، دلایل مهمتری به نظر میرسند! استودیو بازی سازی “پاپاتا” یکی از همین تیم های کوچک است که با تلاش و پشتکار زیاد توانست به نتایج خوب دست یابد.

استودیو پاپاتا از تیم های مستقل بازی سازی داخلی است که بدون دریافت حمایت مالی از سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی و با صرف هزینه های شخصی تشکیل شده و با تکیه بر تخصص و استعددهای فردی به تولید بازی های با کیفیت داخلی برای پلتفرم های اندروید و IOS می پردازد.

از مهر 92 تیم پاپاتا با 9 نفر به روش استارتاپی کار خود را آغاز نمود و در حال حاضر 6 نفر تمام وقت و تعدادی نیز به صورت پاره وقت در تیم همکاری میکنند. اولین بازی که توسط تیم قدرتمند پاپاتا ساخته شد “رویای نیوتن” بود که با شکست مواجه شد و این شکست زمینه ساز موفقیتهای پی در پی آنها در پروژه های بعدی شد.

از موفق ترین بازیهایی که توسط این تیم تولید شده اند، بازی “سبقت” و “هشتمین حمله ” بوده که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بار توسط کاربران اندرویدی دریافت شده است.شایان ذکراست که  هنوز هم این بازی ها  در حال توسعه قرار دارند و هر هفته امکانات جدیدی به آنها اضافه می شوند.ضمنا هشتمین حمله 2 نیز به زودی منتشر خواهد شد.

اعضای تیم:

photo_2016-04-19_23-25-52

 آدرس وبسایت استدیو بازی سازی پاپاتا: papatalab.ir

اشتراک گذاری
من الناز حیدری فارغ التحصیل رشته IT هستم. علاقه زیادی به پژوهش درخصوص موضوعات مدیریتی و همچنین حوزه IT و تکنولوژی دارم و در کنار یادگیری و کار با زبان های برنامه نویسی و نرم افزارهای مختلف، ترجمه مقالات کارآفرینی را هم انجام می دهم. هم اکنون نیز بنده مسوولیت تولید محتوا رو در اصفهان پلاس برعهده دارم.

افزودن دیدگاه