بوم مدل کسب و کار Xing Events

0
1180

زینگ ایونت (Xing Events) در حال حاضر، یک شبکه اجتماعی حرفه گرا است و برای ایجاد یک اجتماع کوچک میان افراد حرفه ای شکل گرفته است. این شرکت ادعا می کند که مردم 200 کشور در حال حاضر از این پلتفرم استفاده می کنند  و تا کنون 11 میلیون نفر از اعضای این شبکه را از طریق رویدادهای تجاری مرتبط با یکدیگر آشنا ساخته است.

زینگ ایونت درواقع از 2003 تا نوامبر 2006 ، openBC)Open Business Club) نامیده می شد که درواقع رقیبی برای لینکدین به حساب می آمد. openBC محبوبیت زیادی در اروپا و به ویژه در آلمان و اتریش داشت و در عوض لینکدین از محبوبیت جهانی برخوردار بود. در نمودار زیر میزان رشد کاربران openBC و لینکدین و همچنین رشد کاربران لینکدین در اروپا آورده شده است.

openbc

با اینکه این دو کمپانی به نظر رقیب یکدیگر بودند ولی تفاوت هایی در مدل کسب و کار آن ها دیده می شد. برای مثال زبان به کار برده شده در سایت لینکدین انگلیسی است ولی openBC یک پلتفرم چند زبانه بود. زبان های تعریف شده برای کار با این پلتفرم عبارتند از هلندی، انگلیسی، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، مجارستانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی، لهستانی، پرتغالی، روسی، چینی ساده شده، سوئدی و ترکی.

و اما در سال 2006 این کمپانی با نوعی استراتژی شبیه پیوت(Pivot)، به زینگ ایونت تغییر نام داد و تلاش خود را بر این گذاشت که به عنوان بازار فروش بلیط پیشرو، شکاف میان دنیای آنلاین و آفلاین را از طریق شرکت افراد در رویدادها از میان بردارد. این پلتفرم تنها ارائه دهنده ای است که قابلیت ترکیب رویدادهای تجاری را از طریق نرم افزار مدیریت رویداد ایجاد می کند.

خدماتی که این پلتفرم ارائه می دهد شامل موارد زیر می شود:

پروفایل شخصی، گروه ها، فروم های گفتگو، هماهنگی رویدادها و سایر قابلیت هایی که شبکه های اجتماعی معمول دارا هستند.

عضویت پایه بصورت رایگان تعریف شده است. ولی اکثر فعالیت های اصلی، مثلا جستجوی افرادی که دارای ویژگی های خاصی هستند، یا پیام به افرادی که عضو سایت نیستند، تنها توسط کاربران ویژه قابل دسترسی است.

زینگ ایونت در واقع در هر مرحله ای از رویداد در کنار برگزارکننده هاست. قبل از برگزاری رویداد، گروه هدف خود را پیدا می کنند و از طریق سیستم ثبت نام پیشرفته، افراد را در این رویداد ثبت نام می کند. در طول برگزاری رویداد برای هرکدام از مشکلات برگزارکننده ها، راه حلی متناسب با همان مشکل ارائه می دهند. و نهایتا بعد از برگزاری رویداد از طریق گروه های زینگ، امکان شبکه سازی شرکت کنندگان در آن رویداد فراهم می شود.

در تصویر زیر می توانید بوم مدل کسب و کار Xing Events را مشاهده نمایید:

xingevents-LQ
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا بر روی آن کلیک کنید

 

با عضویت در خبرنامه مطالب جدید و مفید را در ایمیل خود داشته باشید.

خیالتان راحت ما هم از اسپم متنفریم 🙂 فقط مطالب مفید برای شما ارسال می شود.

اشتراک گذاری
فارغ التحصیل رشته IT در مقطع کارشناسی هستم. علاقه زیادی به پژوهش در خصوص موضوعات مدیریتی، حوزه IT و تکنولوژی و همچنین بازاریابی داشته و اکنون در حال تحصیل در رشته بازاریابی هستم. در کنار یادگیری و کار با زبان های برنامه نویسی و نرم افزارهای مختلف، تولید و ترجمه مقالات کارآفرینی را هم انجام می دهم و در حوزه استارتاپ ها فعالیت دارم. من اکنون بیش از دو سال است که مدیریت تولید محتوا رو در وب سایت اصفهان پلاس برعهده دارم.

افزودن دیدگاه