دانلود کتاب جویندگان بیت کوین (به همراه ویدیو)

0
333

بیت کوین نوع جدیدی از پول و یک شیوه ی خلاقانه پرداخت در شبکه های اجتماعی است که تکنولوژی نظیر به نظیر را به منظور پردازش بدون نیاز به مراکز اعتبار دهنده و یا بانک ها استفاده می کند. مدیریت پرداخت ها و انتشار بیت کوین به صورت جمعی توسط شبکه صورت می گیرد. این تکنولوژی اولین بار در فوریه سال ۲۰۰۹، در پی مقاله ای که توسط برنامه نویس ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) منتشر گشت، به دنیا معرفی شد. این فرد با ۳۱ هزار خط برنامه و تنها یک اعلامیه اینترنتی، این پدیده را معرفی کرد.

اختراع ناکاموتو به طور نرم افزاری کنترل می شود و پیش بینی می شود که در طول ۲۰ سال آینده، ۲۱ میلیون بیت کوین تولید خواهد کرد، به این صورت که هر ده دقیقه یک بار سکه ها از طریق مکانیزمی شبیه به لاتاری به بازار عرضه می شوند. کسانی که به دنبال این سکه ها هستند، بارها  در این شبه لاتاری شرکت می کنند و سریع ترین کامپیوتر بیشترین پول را از آن خود خواهد کرد و سایرین هم به نسبت سرعت خود سهمی از بیت کوین خواهند داشت.

فرآیند تولید و توزیع بیت کوین به (Bitcoin Mining) معروف است و از نرم افزاری به اسم (Bitcoin Miner) جهت شرکت در این شبه لاتاری استفاده می شود. برای شروع شرکت در این فرآیند ابتدا باید یک کیف پول (Bitcoin Wallet) برای بیت کوین های خود داشته باشید زیرا این واحد پولی مجازی است و شما به جایی برای نگه داری آن نیاز دارید. می توانید با مراجعه به سایت Bitcoin با توجه به سیستم عامل خود برنامه های بیت کوین را دانلود کنید.

این کتاب الکترونیکی توسط سایت shabakeh-mag.com تهیه شده است.

دانلود کتاب جویندگان بیت کوین

در ویدیوی زیر نیز می توانید در مدت زمان کوتاهی ببینید که بیت کوین چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

حتما بخوانید:  معرفی کتاب نوپای خود را به دنیا بیاور

افزودن دیدگاه