معرفی کتاب جوامع استارتاپی (Startup Communities)

6
906
معرفی کتاب جوامع استارتاپی (Startup Communities)

برد فلد بعد از فروش یک استارتاپ، به دنبال شهری کوچک و آرام برای زندگی به همراه همسرش بود. بعد از مدتی زندگی در شهر زیبا و کوهستانی بولدر، تصمیم گرفت بر فضای کار آفرینی شهر تاثیر بگذارد، او اولین کسی بود که یک اکوسیستم کارآفرینی , boulder thesis , ساخت.

کتاب “جوامع استارتاپی، ساخت یک اکوسیستم کارآفرینانه در شهر شما (Startup Communities: Building an Entrepreneurial Ecosystem in Your City)”، نتیجه آخرین تحقیقات در زمینه نوآوری و کارآفرینی است که تمرکز خاصی بر ساخت یک اجتماع با چنین محیطی داشته تا موجب رشد کسب و کارها شود. براد فلد (Brad Feld)، نویسنده این کتاب با بیش از بیست سال تجربه در این زمینه، یک کارآفرین و سرمایه گذار است که در این کتاب تنها از چگونه کار کردن جامعه استارتاپی نمی گوید، بلکه قواعدی برای تشکیل چنین اجتماعی در هر جایی از دنیا ارائه می دهد. همین موضوع باعث شده است که این کتاب همواره به عنوان یک راهنما در این زمینه به کار گرفته شود.

Planetizen که این کتاب را جزء ۱۰ کتاب برتر سال ۲۰۱۲ معرفی کرده است درباره این کتاب می نویسد:

این کتاب به تعهد و نقش کارآفرینان اشاره می کند که به عنوان یک کاتالیست برای رشد اقتصاد شناخته می شوند. فلد پیشنهاد می کند که کارآفرینان و حتی کارآفرینانِ آینده، به درک بهتری نسبت به فرایندهای اساسی یک اکوسیستم استارتاپیِ در حال توسعه برسند و همچنین ابزارهای موردنیاز برای رسیدن به نتایج موردنظر را به خوبی شناسایی کنند. چهار عنصر کلیدی، دستورالعمل فلد را در مورد ترویج کارآفرینی تشکیل می دهد: رهبری، تعهد بلندمدت، جذب و توسعه جامعه.

کتاب “جوامع استارتاپی” تلاش می کند که تمرکزی که بر روی نواحی بزرگ منطقه ای همچون سیلیکون ولی، بوستون، نیویورک و سیاتل است را بر روی جوامع استارتاپیِ جدیدتر منتقل کند که می توانند بزرگ یا کوچک در شهرها تشکیل شوند.

جاناتان مولز(Jonathan Moules) در مورد این کتاب می گوید:

“براد فلد می خواهد این موضوع را نشان دهد که تمام انواع شهرها در سراسر نقاط جهان، این قابلیت را دارند که تبدیل به یک خانه کسب و کار و اشتغالزایی شوند، در صورتی که فرهنگ لازم را ترویج دهند. او در واقع چارچوب خاصی برای یک جامعه استارتاپی موفق در نظر گرفته است. ولی طرح او نیاز به مشارکت مردم بیشتری دارد تا ما جوامع استارتاپی بیشتری در تمام دنیا داشته باشیم.”

مارک سوستر(Mark Suster) معتقد است:

“به عبارت ساده، اگر ایجاد یک جامعه موفق تکنولوژیک در خارج از سیلیکون ولی (Silicon Valley) برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، باید این کتاب را بخوانید. من چندین نسخه از آن را برای رهبران و سرپرستان لس آنجلس سفارش دادم و به زودی میزبانی براد از جامعه مان را برنامه ریزی خواهم کرد.”

همچنین مصاحبه و اینفوگرافیک هایی در این مورد را  حتما مطالعه کنید.

۳ فصل از این کتاب در قالب فایل Pdf آماده شده است که می توانید از طریق لینک زیر، آن را دریافت نمایید.

فایل Pdf کتاب جامعه استارتاپی

معرفی کتاب جوامع استارتاپی

کتاب Startup Communities، که به همت تیم اصفهان پلاس و حمایت  وب سایت آقای مترجم و نشر یار، ترجمه شده اخیرا به چاپ نهایی رسیده است.

در حال حاضر می توانید جهت تهیه نسخه نهایی این کتاب، از طریق این لینک اقدام نموده و آن را بصورت اینترنتی خریداری کنید.

6 ديدگاه

    • سلام. تعدادی از کتابها باید از صحافی برسن دفتر اصفهان پلاس و به محض اینکه برسن براتون ارسال خواهد شد. تا یکشنبه یا دوشنبه به دستتون میرسه انشالا.

افزودن دیدگاه