هدف از برگزاری هفته جهانی کارآفرینی چیست؟

0
54
هدف از برگزاری هفته جهانی کارآفرینی چیست؟

هر سال، یک هفته از ماه نوامبر به عنوان هفته جهانی کارآفرینی در میان مردم دنیا جشن گرفته می شود. این بزرگداشت، جشن نوآوران و کارآفرینانی است که استارتاپ هایی در حوزه های بهبود سبک زندگی، رشد اقتصادی و گسترش رفاه بشر راه اندازی کرده اند. فعالیت های ملی و محلی درطول این هفته می تواند الهام بخش سایر افراد یک جامعه نسبت به این موضوع باشد که دنیا هرروز به کارآفرینان بیشتری احتیاج دارد. کارآفرینی می تواند موجب بهبود زندگی افراد یک جامعه شود، پس اهمیت و نیاز به کارآفرینی همیشه حس می شود.

در طول هفته جهانی کارآفرینی، اجزای اکوسیستم های کارآفرینی که شامل نهادهای دولتی و خصوصی، دانشگاه ها، آموزشگاه ها، شتابدهنده ها و مراکز رشد، مراکز کارآفرینی و واحدهای مرتبط هریک بصورت داوطلبانه با برگزاری رویدادی از قبیل سمینار، همایش، دورهمی، مسابقه و … اقدام به مشارکت در برگزاری هفته جهانی کارآفرینی می نمایند.

شرکت در این هفته چه فوایدی می تواند داشته باشد:

  • اگر مرکز و یا واحد شما یکی از واحدهای برگزارکننده رویداد و مشارکت کننده باشد، با حضور در این بزرگداشت، به عنوان بازیگری فعال در حوزه کارآفرینی شناخته می شود.
  • اگر صاحب ایده هستید، در رویدادهای دورهمی به دنبال تیم خود بگردید.
  • اگر به دنبال ایده هستید و می خواهید به یک تیم بپیوندید از رویدادهای شبکه سازی استفاده کنید و در آن ها حضور یابید.
  • اگر دانشگاه و واحد آموزشی مشارکت کننده در این رویداد هستید، با برگزاری کارگاه و یا همایش، جایگاه خود را در کارآفرینی شهر و کشور نشان دهید.
  • یکی از مهمترین فواید این بزرگداشت می تواند آشنایی اجزای اکوسیستم کارآفرینی با یکدیگر باشد. که این مراکز یکدیگر را بشناسند و بدانند در چه مواردی می توانند از هم کمک بگیرند.
  • موضوع بعدی اطلاع دولتمردان از مشکلات و خلاء های موجود در اکوسیستم کارآفرینی است که می تواند شروع راهی برای حل این موضوعات باشد.

در سراسر دنیا هزاران استارتاپ از دل رویدادهایی همچون استارتاپ ویکندها و دیگر رویدادهای کارآفرینی متولد شدند. هزاران سرمایه گذار از طریق چنین رویدادهایی، استارتاپ های با آینده قابل توجه را شناسایی کردند و با سرمایه گذاری بر روی آن ها موجبات رشدشان را فراهم ساختند. سیاست گذاران در هر جامعه ای، به بررسی سیاست های لازم برای ترویج و رشد کارآفرینی در منطقه خود می پردازند و کارآفرینان سریالی تخصص و تجارب خود را از طریق چنین رویدادهایی با کارآفرینان جوان در میان می گذارند.

بزرگداشت هفته جهانی کارآفرینی بیشتر از آن که یک کمپین آگاهی دهنده باشد، موجبات همکاری و همیاری و اتصال اجزای اکوسیستم کارآفرینی را مهیا می کند و هدف اصلی آن، تقویت اکوسیستم کل جهان است.

حتما بخوانید:  بررسی انواع استارتاپ ها (۶ مدل استارتاپ)

افزودن دیدگاه