گزارشی از موفق ترین اکوسیستم های استارتاپی جهان در سال ۲۰۱۷

0
343
گزارش اکوسیستم های کارآفرینی جهانی در سال 2017

این گزارش با چنین مقدمه ای شروع شده است: که هر شهری حق این را دارد که به انقلاب جهانی استارتاپ ها بپیوندد و از مزایای ایجاد شغل، نوآوری و رشد اقتصادی بهره ببرد. با این حال، این گزارش نشان می دهد که بسیاری از شهرها تا کنون از چنین مزایایی محروم بوده اند. در این گزارش ۲۰ اکوسیستم استارتاپی برتر دنیا مورد بررسی قرار گرفته اند تا شاید راهی که رفته اند بتواند کمکی برای شهرهایی باشد که در این لیست جایی ندارند.

سیلیکون ولی، نیویورک، لندن، بیژنگ، بوستون، تل آویو، برلین، شانگهای، لس آنجلس، سیاتل، پاریس، سنگاپور، آستین، استکهلم، ونکوور، تورنتو-واترلو، سیدنی، شیکاگو، آمستردام-استارتاپ دلتا، بنگلور به ترتیب ۲۰ اکوسیستم برتر استارتاپی در دنیا هستند.

این گزارش که توسط مجموعه استارتاپ ژنومی جمع آوری و منتشر شده است، برای رهبران استارتاپ ها، سرمایه گذاران و سایر افرادی که سهمی در ساخت اکوسیستم دارند، بینشی مبتنی بر داده های واقعی و موجود فراهم می کند تا تصمیمات استراتژیک اخذ کنند و نقاط ضعف اکوسیستم خود را بهبود بخشند.

نکته قابل توجه اینجاست که اکوسیستم ها در طول چرخه حیات خود، توسعه می یابند و در هر فازی که وارد می شوند نقاط قوت و ضعف مخصوص به آن را تجربه می کنند. منابع کمیاب تر باید در جای درست و در زمان درست مصرف شوند تا بیشترین تاثیر را در بهبود عملکرد اکوسیستم بگذارند.

این گزارش ۱۵۲ صفحه ای را می توانید در ادامه دانلود نمایید:

گزارش اکوسیستم استارتاپی جهانی ۲۰۱۷ (Pdf)

افزودن دیدگاه