شرکت های افسانه ای که کار خود را از یک گاراژ یا اتاق خوابگاه آغاز کردند (قسمت پنجم)

0
146

در قسمت اول و دوم و سوم و چهارم این سری مقالات، با داستان ۱۵ کمپانی بزرگ امروزی شامل اپل، اچ-پی، آمازون، گوگل، والت ویزنی، ماتل، باکس، فیسبوک، دل، مایکروسافت، یلپ، توییتر، دراپ باکس، فوراسکوئر و پی پال که کار خود را از یک گاراژ یا اتاق خوابگاه شروع کردند آشنا شدیم.

در ادامه و قسمت آخر این سری مقالات با کمپانی های موفق دیگری که شروع کوچکی داشتند آشنا شوید:

۲۱- FastHost

اندرو مایکل (Andrew Michael) پس از فروش تجارت اینترنتی اش که از زمان نوجوانی آن را شروع کرده بود به یک مولتی میلیونر تبدیل شد. او FastHost را به عنوان ششمین پروژه اینترنتی در سن ۱۷ سالگی و در اتاق خوابش راه اندازی کرد. با فروش FastHost ثروت اقای مایکل به ۴۷ میلیون پوند افزایش یافت.

۲۲- پلنتی آف فیش (PlentyOfFish)

همه چیز از دفتر کار مارکوس فریند (Markus Frind)، بنیانگذار این کمپانی آغاز شد. در سال ۲۰۰۱ که همکارش وب سایت های آنلاین دوستیابی را به او معرفی کرد او به میز خود برگشت و سایت های udate.com ، kiss.com و lavalife/web personals را بررسی کرد. او از این همه گشتن خسته بود و فقط می خواست با مردم چت کند. هنگامی که متوجه شد باید برای هر چیزی هزینه پرداخت کرد، واقعا ناراحت شد. او به خانمی که سایت های دوستیابی را به او معرفی کرده بود گفت که می تواند سایت بهتری را راه بیاندازد که تمام آن خدمات را به صورت رایگان ارایه دهد. پس شروع کرد و در آخر Plentyoffish.com را ثبت نمود.

۲۳- وات اور لایف (WhatEverLife)

اشلی کوالز ( Ashley Qualls) تجارت خود را در سال ۲۰۰۴ با یک دامنه اینترنتی به ارزش ۸ دلار و یک کامپیوتر قدیمی در حالی که فقط یک نوجوان ۱۴ ساله بود در یک آشپزخانه شروع کرد. در ابتدا او نمی دانست که یک تجارت را شروع کرده است؛ او فکر می کرد که فقط راه ساده ای برای به اشتراک گذاشتن طرح های پس زمینه خارق العاده اش در MySpace برای دوستانش خلق کرده است.

* MySpace یک وب سایت شبکه اجتماعی است که شبکه ای از دوستان، نمایه های شخصی، وبلاگ ها، گروه ها، عکس ها، موسیقی ها و ویدیو ها را به صورت تعاملی ارائه می دهد.

۲۴- ران اسکیپ (RuneScape)

بنیانگذار ران اسکیپ، اندرو گوور(Andrew Gower) کار خود را از اتاق خواب خانه پدری خود در ناتینگهام آغاز کرد. او از دوران کودکی با برنامه نویسی بازی های کامپیوتری آشنایی داشت. او به بازی سیاه چاله علاقه بسیاری داشت. اوایل بازی runescape را به عنوان سرگرمی آغاز کرد و بعدها از وب سایتش کسب درآمد نمود و به یک سرمایه گذار تجاری موفق تبدیل شد.

۲۵- بیز چیر (Biz Chair)

بنیانگذار بیزچیر، سین بل نیک (Sean Belnick) کار خود را از اتاق خواب خود و با تنها ۵٠٠ دلار و ۵٠ محصول آغاز کرد. امروزه شرکت او ٧۵ کارمند دارد و بیش از ٢۵٠٠٠ محصول را به صورت آنلاین به فروش می رساند. او مبلمان اداری، مبلمان منزل، مبلمان مدرسه و تجهیزات پزشکی را در فروشگاه مجازی خود به فروش می رساند. مایکروسافت، گوگل و امریکن ایدل از مشتریان مشهور او هستند. 

۲۶- ولتاژ (Voltage)

ریشی ککر (Rishi Kacker) و مت پوکر (Matt Pauker) زمانی که در استندفورد بودند روی این تکنولوژی به عنوان یک پروژه تابستانی در دفتری در زیرزمین یک ساختمان مهندسی کار می کردند.آن ها در یک رقابت برنامه تجاری شرکت کرده و پیروز شدند. با کمک تعدادی از متخصصان؛ یک تجارت پررونق با نرم افرازی امنیتی به همراه بیش از ١٣٠ مشتری تجاری بزرگ و ٧۵ کارمند به وجود آوردند. مت پوکر می گوید”این اتفاق هنوز هم برای من شگفت انگیز است.”

۲۷- ای بی (eBay)

پیر امیدیار (Pierre Omidyar) بنیانگذار این وب سایت کار خود را از منزل شخصی اش شروع کرد. سایت های زیادی در اینترنت وجود ندارد که بتواند موفقیتی را که eBay بدان دست یافت، ادعا کند. اولین نامی که برای eBay در نظر گرفته شد Echo Bay Technology بود. هنگامی که این شرکت سعی کرد نام دامنه اینترنتی echobay.com را ثبت کند، متوجه شد که در حال حاضر در حال استفاده است. آن ها با کاهش تعداد کاراکترها نام دامنه را به eBay.com تغییر دادند و این وب سایت متولد شد.

افزودن دیدگاه