برگزاری استارتاپ دمو یزد با عنوان شهر هوشمند، ۲۸ بهمن ۹۶

0
81

رویداد استارتاپ دمو در یزد برگزار می شود

استارتاپ دمو یزد با عنوان شهر هوشمند“استارتاپ دمو” در روز شنبه ٢٨ بهمن با عنوان شهر هوشمند و با محورهای امنیت هوشمند، گردشگری هوشمند، آموزش و ارتباطات هوشمند، فروشگاه هوشمند، سلامت هوشمند و حمل و نقل هوشمند و سایر زمینه های هوشمند سازی شهر برگزار می شود.

یکی از چالش های زیست بوم نوآوری و استارتاپی کشور، نبود فرصت ها و بسترهای جذب سرمایه است که رویدادهای “استارتاپ دمو” سعی بر آن دارد این زمینه را برای شرکت های نوپا و استارتاپ ها جهت جذب سرمایه از یک طرف و برای سرمایه گذاران جهت بررسی شرکت های آماده و دارای ظرفیت سرمایه گذاری از سوی دیگر فراهم نماید.

این رویداد با حمایت و همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، فن بازار ملی، پارک علم و فناوری استان یزد و شهرداری یزد، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، دانشگاه یزد و شتابدهنده پیشگامان و برخی دیگر از نقش آفرینان این زیست بوم در شهر یزد در روز شنبه ٢٨ بهمن ماه با عنوان شهر هوشمند برگزار می گردد.

هدف اصلی این رویداد، مواجهه و مذاکره مستقیم و رودررویی صاحبین ایده و استارتاپ ها با سرمایه گذاران است که در بخش های ارائه استارتاپ ها و مذاکرات با سرمایه گذاران و پنل تخصصی چالش های سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ ها در شهرستان ها می باشد.

سرمایه گذاران نیز در یک زمان کوتاه، استارتاپ ها را بررسی کرده و پس از برگزاری جلسات خصوصی و بررسی مواردی از جمله میزان پیشرفت ایده، مشتریان جذب شده، حجم بازار، میزان فروش و… به ارزیابی آن ها پرداخته و برای سرمایه گذاری در آن ها اعلام نظر خواهند کرد.

در واقع مراکز شتابدهنده می توانند حلقه ارتباطی خوبی بین دو نهاد دانشگاه و بازار ایجاد نموده که با حمایت های اولیه از جوانان کارآفرین مسیر اشتغال آن ها را نیز هموار نمایند.

هدف اصلی حضور در چنین مجموعه هایی تمرین و آموزش فرهنگ کار و خرد جمعی برای جوانان علاقه مند به کارآفرینی است.

گروه تعاونی پیشگامان جهت تکمیل زنجیره ارزش شرکت های زیر مجموعه خود، با در نظر گرفتن پتانسیل های موجود در استان یزد از نظر فضای کسب و کار و نیروی جوان تحصیل کرده، مستعد، با انگیزه و آشنا به مفاهیم کسب و کارهای نوپا اقدام به راه اندازی اولین شرکت شتابدهنده در این استان نموده و در این راه سعی دارد به جذب سرمایه استارتاپ ها و رونق این فضا از کسب و کار نوپا و صاحبان ایده ارزش افرین کمک نماید.

کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان استارتاپ ها و صاحبان علاقه مند به این حوزه می توانند از طریق درگاه اینترنتی www.shetabdehi.com ثبت نام نمایند.

افزودن دیدگاه