سربازان یک امپراطوری، تنها دلیل یک پیروزی هستند!

0
146

یکی از مهم ترین دغدغه های کنونی کارآفرینان برای شروع یک استارتاپ تشکیل تیم می باشد. تشکیل تیم اولین و مهمترین بخش یک استارتاپ موفق است. زیاد دیده ایم که استارتاپ ها با وجود یک ایده مناسب و جذاب و با وجود اینکه یک مشکل واقعی را شناسایی کرده اند شکست می خورند و سرانجامی ندارند. وجود تخصص ها و مهره های اصلی موردنیاز در یک تیم یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجهی ویژه شود.

علاوه بر این افراد تیم می بایست از نظر شخصیتی و هدفی که دنبال می کنند نیز با یکدیگر همخوانی داشته باشند. قطعا فردی که برنامه مهاجرت در پیش دارد نمی تواند هم بنیانگذار خوبی برای ما باشد و یا اگر شخصی از نظر شخصیتی، فرهنگی و عقیدتی با ما تفاوت های زیادی داشته باشد نیز گزینه مناسبی برای هم بنیانگذار بودن نیست.

از آن گذشته سرمایه گذاران خطرپذیر نیز توجهی ویژه به کیفیت تیم بنیانگذار دارند و این توجه در حدی است که حتی اگر شما مشکلی بزرگ را شناسایی کرده باشید اما از نظر سرمایه گذار، تیم شما ویژگی های لازم برای انجام دادن و پیاده سازی آن ایده را نداشته باشد قطعا در جذب سرمایه نیز با شکست مواجه خواهید شد.

شاید از خود بپرسید برای تشکیل یک تیم با پتانسیل و با انگیزه چه باید کرد؟

در وهله اول شما باید در حوزه مربوطه تخصصی به دست آورید. اینکه صرفا شما ایده ای در سر دارید به شما کمک چندانی نخواهد کرد و قطعا کار شما برای جذب افراد متخصص چندین برابر سخت تر خواهد بود. پس در مرحله اول شما می بایست دانش خود را در رابطه با استارتاپ ها و تخصص مربوط به خود افزایش دهید.

در مرحله بعد شما باید صبر پیشه کنید. چرا که تشکیل یک تیم پرقدرت و منسجم با عجله میسر نخواهد شد. لازم به ذکر است که عجله در تشکیل تیم و عدم شناخت کافی افراد باعث هرچه بی ارزش تر شدن تیم و پایین آمدن درصد بازدهی و ارزش استارتاپ شما خواهد شد.

سپس شما باید بدانید برای پیاده سازی ایده ای که در سر دارید به چه تخصص هایی و در هر تخصص به چند نفر نیرو احتیاج دارید. فهمیدن آن کار دشواری نیست با کمی تحقیق و پرس و جو از افراد حوزه کارآفرینی و استارتاپ ها به پاسخ حدودی خواهید رسید.

بعد از آن بهتر است به سطحی از خودشناسی رسیده باشید و بدانید شما چه شخصیتی دارید و با چه افرادی می توانید نزدیک تر و صمیمی تر باشید و با چه افرادی ناسازگار هستید. فراموش نکنید که هم بنیانگذار چندین برابر یک دوست به شما نزدیک خواهد بود پس باید چندین برابر در انتخاب آن وسواس و دقت به خرج داد.

بعد از رعایت تمام موارد بالا شما می توانید از طریق شبکه اجتماعی استارتاپ فلای که دقیقا با هدف ایجاد ارتباط بین کارآفرینان برای یافتن هم تیمی و هم بنیانگذار ساخته و طراحی شده است اقدام به یافتن افراد مورد نظر خود کنید. در ادامه کمی در مورد این وب سایت کاربردی و ویژگی های آن بحث خواهیم کرد.

استارتاپ فلای اولین شبکه اجتماعی یافتن هم بنیانگذار و هم تیمی برای تشکیل و تکمیل تیم های استارتاپی می باشد.

این شبکه اجتماعی با هدف رشد و شکوفایی جامعه کارآفرینی طراحی شده و هدف اصلی آن رشد روزافزون تعداد استارتاپ های موفق در کشور می باشد.

در استارتاپ فلای شما می توانید در کمترین زمان ممکن و با استفاده از قسمت فیلتر کاربران، شخص مورد نظر خود را در هر جایی از ایران بیابید؛ سپس به او درخواست دهید و در صورت قبول درخواست از طرف آن شخص شما می توانید با استفاده از سیستم چت آنلاین و پیام خصوصی با او بیشتر آشنا شوید و بعد از آن، وقت خود را برای ملاقات حضوری با شخص مورد نظر صرف کنید.

شما می توانید در استارتاپ فلای، استارتاپ خود را معرفی کنید و به جذب افراد مورد نیاز تیم خود بپردازید. حتی اگر شما فقط ایده ای در سر دارید و در حال حاضر هیچ هم تیمی ندارید می توانید صفحه ای بسازید و اشخاص مورد نیاز برای عملی کردن ایده خود را بیابید.

همچنین در این وب سایت شما می توانید شبکه دوستان خود را گسترش دهید تا از تجربیات و کمک های آن ها بهره مند شوید.

در استارتاپ فلای می توانید تجربیات و اطلاعات مربوط به دنیای کارآفرینی را بر روی صفحه عمومی پست کنید و با دیگر اعضا بر سر آن موضوع به تبادل نظر و بحث بپردازید.

با استارتاپ فلای و ویژگی هایی که در اختیار کاربرانش قرار می دهد شما دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه های زیاد برای شرکت در رویدادهای حضوری و کم بازده تشکیل تیم ندارید و به راحتی بانک اطلاعاتی قدرتمندی از افراد متخصص در سراسر ایران در اختیار شما قرار دارد.

شما می توانید از طریق لینک زیر در شبکه اجتماعی استارتاپ فلای ثبت نام کنید و از خدمات آن بهره مند شوید:

Startupfly.ir

افزودن دیدگاه