۱۰ دلیل برای حضور شما در رویداد استارتاپ ویکند[اسلاید]

0
400
استارتاپ ویکند
حضور در یک رویداد استارتاپ ویکند، می‌تواند بیش از هر چیز دیگری مسیر حرفه‌ای شما را در حوزه کارآفرینی تغییر دهد. این رویداد به دقت طراحی شده و اجرای آن به طور چشمگیری با رویدادهای دیگر متفاوت است. این رویداد به شما کمک می‌کند تا یک فرایند شاید چندین ساله کارآفرینی را در سه روز شبیه‌سازی کرده، تمرین کرده، یاد بگیرید و تجربه کسب کنید.

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌گردد. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

در ایران نیز این رویداد چندسال است که به طور مداوم در حال برگزاری است. در این مدت در ۱۲ شهر ایران ۲۵ رویداد برگزار شده و حدود ۲۰۰۰ نفر در آن ها شرکت کرده‌اند. بنابراین اگر تا به حال در این رویداد شرکت نکرده‌اید نباید این فرصت را بیش از این از دست بدهید.

من تاکنون به طور فعال در چندین دوره استارتاپ ویکند در ابتدا به عنوان شرکت کننده و سپس به عنوان مربی حضور داشته‌ام. ۱۰ مورد زیر دلایلی هستند که به نظر من به اندازه کافی حضور در یک رویداد استارتاپ ویکند را منطقی و معقول می‌کنند. اگر با این دلایل هنوز برای ثبت نام در این رویداد توجیه نشده‌اید باید به فکر راه‌های میان‌بری برای موفقیت در کارآفرینی باشید (و اگر چنین راه‌هایی را پیدا کردید ما را بی‌خبر نگذارید).

  1. یادگیری کار تیمی: با هم کار کنید، هیچ کسب و کار موفقی، بدون داشتن یک تیم خوب شکل نخواهد گرفت. در این رویداد بیش از آنچه فکر می‌کنید مهارت کار تیمی را یاد خواهید گرفت.
  2. تجربه یک رقابت واقعی: حواس‌تان به بقیه تیم‌ها باشد، چه در این رویداد چه در دنیای واقعی؛ در غیر این صورت مشتریان شما را خواهند دزدید، همانگونه که در این رویداد رای داوران را به چنگ خواهند آورد.
  3. چالش در ارائه: شما فکر می‌کنید ایده یا محصول شگفت‌انگیزی دارید؟ تا حالا سعی کرده‌اید آن را به دیگران ارائه دهید؟ من خودم بارها ناامید شده‌ام. اغلب افراد بعد از یک ارائه ناموفق ناامید می‌شوند. در این رویداد خواهید دید برای موفقیت در کسب و کار چاره‌ای ندارید جز اینکه ایده و کارهای خود را به بهترین وجه ارائه دهید.
  4. پیدا کردن همکار: شما برای اه‌اندازی کسب و کار نوپا، بیش از ایده و سرمایه‌گذار و دفتر به یک همکار خوب نیاز دارید. همکاران شما باید کسانی باشند با دغدغه‌های شما. آنها مثل شما در این رویداد شرکت می‌کنند.
  5. شبکه‌سازی با افراد حرفه‌ای: ارتباطات با دیگران فرصت‎های بی‌نظیری در مسیر راه‌اندازی کسب و کار نوپای شما ایجاد خواهد کرد. مربیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در این رویداد با شما خواهند بود.
  6. کسب مهارت‌های کارآفرینی: کارآفرینی یعنی مجموعه‌ای از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای. کسی با شانس کارآفرین نشده است. در این رویداد با این مهارت‌ها آشنا خواهید شد و آنها را در عمل یاد خواهید گرفت.
  7. آشنایی با تدوین مدل کسب و کار: ایده یک ذهنیت است. برای تدوین درست ایده خود و شروع مراحل اجرا در این رویداد یاد خواهید گرفت چگونه مدل کسب و کار خود را تدوین کنید. «بوم مدل کسب و کار»به عنوان یک ابزار نوین سرلوحه راه‌اندازی ایده شما خواهد بود.
  8. به دست آوردن یک دنیا انگیزه: انگیزه یعنی محرک همیشگی. حضور در این رویداد، درگیری در یک کار عملی، مشاهده افراد موفق و سایر افرادی که سعی دارند کسب و کار خود را برپا کنند، انگیزه فزاینده‌ای به شما خواهد داد.
  9. تغییر بنیادین نگرش نسبت به کارآفرینی: شما با یک جمله طلایی این رویداد را ترک خواهید کرد: «ایده مهم نیست، اجرا مهم است».
  10. ورود به اکوسیستم کارآفرینی کشور: کارآفرینی نتیجه فعالیت و مشارکت مجموعه‌ای به هم پیوسته و به هم وابسته از عوامل مختلف است، که به آن اکوسیستم کارآفرینی می‌گویند. با این رویداد شما وارد این اکوسیستم نوپا و فعال کارآفرینی در کشور خواهید شد

10 دلیل برای حضور شما در استارتاپ ویکند


به شما توصیه می‌کنم این رویداد را جدی بگیرید. بعد از حضور فعال در چندین رویداد استارتاپ ویکند به وضوح شاهد تغییر مسیر زندگی حرفه‌ای بسیاری از افراد بوده‌ام. این رویداد برای شروع یک مسیر واقع‌بینانه بسیار مناسب است. همین امروز می‌توانید در نزدیک‌ترین رویداد به محل زندگی در آینده نزدیک ثبت نام کنید.

 

اشتراک گذاری
من مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) گرفتم و پس از آن به عنوان دانشجوی ممتاز، سهمیه ورود به دوره ارشد را بدون کنکور کسب نمودم. من کارشناسی ارشد خود را در گرایش تجارت الکترونیکی گرفتم و همینک به عنوان مدیر توسعه کسب و کار در axprint مشغول به کارم. علاقه بسیاری به حوزه کسب و کار داشته و به عنوان مشاور و مربی کارآفرینی در رخدادهای مرتبط شرکت کرده و با چند تیم استارتاپی همکاری دارم.

افزودن دیدگاه