لیست شتاب دهنده های ایران

29
15256

شتاب‌دهنده استارتاپ (Seed accelerator یا Startup accelerator) یا به اختصار شتاب‌دهنده، مجموعه ای است که از ابتدای کار یک استارتاپ (نوپا) آن را تحت پوشش خود در می‌آورد و برای این کار از میان شرکت کنندگان، پس از مدتی کوتاه به نام پیش شتابدهی، تیم هایی را برگزیده و به عنوان استارتاپ برای خود انتخاب می‌کند. شتاب‌دهنده‌ها با سرمایه‌گذاری اولیه بر روی یک شرکت نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته و در مقابل به گردانندگان پروژه، آموزش‌ها و امکانات و شبکه ارتباطی لازم برای کسب موفقیت بهتر و سریعتر را خواهند داد.

در ایران هم اکنون تعدادی مجموعه در قالب شتاب دهنده مشغول به فعالیت هستند. در جدول زیر، مجموعه ای از اطلاعات شتاب دهنده ها و مراکز شتابدهی شهرهای مختلف آورده شده که به مرور زمان کامل تر خواهد شد. این اطلاعات بنابر اعلام مدیران مجموعه ها می باشد و اینکه کدام یک از آنها دارای استاندارد های یک شتابدهنده می باشد، در مسئولیت ما نمی باشد.

همچنین در صورتی که اطلاعات تکمیل کننده این جدول را در اختیار دارید، سپاسگزار می شویم در اختیار ما نیز قرار دهید.

همچنین ویدیو و مصاحبه با مدیران برخی این شتابدهنده ها را می توانید ببینید.

علاوه بر آن، می توانید فهرستی از مشخصات وی سی های ایران را در لیست وی سی های ایران مشاهده نمایید.

نکته: اصفهان پلاس در خرداد ماه سال ۹۵ این لیست را بعد از انجام تحقیقات فراوان تهیه و منتشر کرد. حتی در اقدامی طی نامه ای رسمی از تمامی مدیران این شتابدهنده ها درخواست شد که صحت اطلاعات مربوط به شتابدهنده خود را در جدول ما تایید نمایند. ولی متاسفانه بعد از گذشت مدتی، سایت های دیگری که در این حوزه فعالیت داشتند حقوق مربوط به کپی رایت را رعایت نکرده و بدون اجازه و حتی بدون ذکر منبع از این اطلاعات در سایت خود استفاده نمودند. با ادامه این روند، تیم اصفهان پلاس مجبور به تبدیل اطلاعات جداول موردنظر به عکس به شکل زیر شد. عذرخواهی مارا از این بابت پذیرا باشید.

آخرین به روزرسانی لیست شتابدهنده ها: ۹۶/۱۰/۸

لیست شتابدهنده های ایران

29 ديدگاه

  • سلام
   به چندین دلیل ما نمی توانیم چنین نقدی را از زبان خود منتشر کنیم. اول، رسالت اصفهان پلاس نقد نیست و بیشتر اطلاع رسانی می کند. دوم ، شاید صلاحیت علمی خود را در این حد ندانیم. سوم، شتابدهنده ها حلقه های جوانی در اکوسیستم کارآفرینی ایران هستند و به مرور زمان و توسط بازده و رفتارشان در فضای عملیاتی، توسط افکار عمومی نقد و اصلاح می شوند.
   ممنون از ارسال دیدگاه دوست عزیز

 1. سلام با تشکر از اطلاعاتتون با توجه به معرفی خودتون درپایین متن یک راهنمایی می خواستم.می خوام بدونم شما فقط یک ایده داشته باشیدکه نیاز به سایت و..داره واین فقط درذهن شمام ایا شتاب دهنده ها قبول می کنن یا باید طرح اولیه کارباشه؟چطوری شروع کنیم؟

  • سلام معمولا شتابدهنده ها یک مقدار ثابت و با تلورانس ۲۰‌٪ به تیم ها پرداخت میکنند. وی سی ها فرایند قیمت گذاری را انجام می دهند.

 2. سلام
  آقای زاهدی
  ۱_منظور شما از برنامه اجرایی چیه؟
  ۲_شتاب دهنده ها در چه مواردی از علم بیشترین ورود رو دارن؟
  ۳_اگر طرح مورد نظر {کاربرد نظامی} عملی بشود شتاب دهنده توانای تصمیم گیری برای فروش طرح را دارد یا خیر ؟
  تصمیم نهایی با کیه ؟

  • با سلام

   ۱ – اکثر شتابدهنده ها برای شما مراحل کار و اجرا را مشخص می کنند ولی باز هم از شما انتظار دارند یک دید کلی از ماموریت و چشم انداز استارتاپتان و روش رسیدن به آن را داشته باشید تا در طی زمان و با توجه به داده ها و آموزه های دوران شتابدهی آن را اصلاح کنید.

   ۲ – در ایران حوزه مالی و پرداخت، اجتماعی، تکنولوژی، خدمات، ارتباطات، تبلیغات، جمع سپاری، تجارت الکترونیک و … شتابدهنده داریم که با مراجعه به سایت شتابدهنده و یا تماس با آن ها میتوانید از حوزه فعالیت آن ها مطلع شوید.

   ۳ – شتابدهنده ها بیشتر به شما کمک می کند تا برای شما تصمیم بگیرد. این شما هستید که باید مسئولیت تصمیم ها را با توجه به چشم انداز و ماموریت و تیم و … خود بگیرید. شتابدهنده ها ولی می توانند روابط تجاری خوبی را مهیا کنند.

   تشکر از اینکه با اصفهان پلاس در ارتباط هستید.

 3. با عرض سلام و خسته نباشید
  از کجا می تونم اسمی استار تاپ ها رو در استان اصفهان پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • سلام و وقت بخیر

   روال کار به این شکل هست که شتابدهنده ها اطلاعات خودشون رو برای ما ارسال میکنند و داخل جدول میگذاریم یا اگر شما اطلاعاتی ازشون دارید هم برای ما ارسال کنید.
   سپاس از مشارکت و اطلاع شما

افزودن دیدگاه