هنر زمان بندی: 5 نکته برای کمک به کارآفرینان در رویارویی با زمان کم

2
118

 زمان موردنیاز برای مطالعه این مطلب: 3دقیقه  

آیا تا بحال آرزو کردین که ای کاش زمان بیشتری داشتین تا کارهاتون رو انجام بدین؟ یا تابحال برای تحویل کارهاتون درخواست تمدید و مهلت زمانی کردین؟ متاسفانه باید بگم که شما زمان نامحدودی ندارید و برای هر کاری که بر عهده می گیرید زمان مقرری برای تحویل آن وجود دارد. بی پرده بگویم بدون زمان بندی انجام کار در سریع ترین زمان دشوار است. شخصی می گفت، اگر می خواهید کاری را انجام دهید آن را به یک فرد پر مشغله واگذار کنید، زیرا افراد پرمشغله معمولا استراتژی هایی برای اولویت بندی و مدیریت کارهایی که می بایست انجام دهند، تدوین کرده اند. که این امر آنها را در مواجه با ضرب العجل ها آماده می کند.

در حقیقت ضرب العجل ها شما را ساختار و شکل می دهند. آنها فضایی سرشار از مسئولیت پذیری را ایجاد و مانع از رخداد پیامدهای منفی می شوند. برخی افراد آن را دوست دارند در عوض برخی دیگر از آن نفرت دارند. با این حال اگر شما می خواهید کارآفرین موفقی باشید باید نحوه رویارویی با ضرب العجل ها را یاد بگیرید.

در ادامه ما 5 نکته که کمک کننده شما در رویارویی با آنهاست را ذکر خواهیم کرد.

index 1) در مورد ضرب العجل ها آگاهی کسب کنید.

 عادات با انجام آگاهانه کارها با یک روش خاص ایجاد و توسعه می یابند. در حقیقت آنها بصورت آگاهانه ایجاد شده و پس از آن بطور ناخودآگاه عمل می کنند. افزایش آگاهی در مورد ضرب العجل ها به پرورش عادات رویارویی با آنها کمک می کنند. رویارویی با ضرب العجل ها به مرور زمان سبب افزایش کارآیی و اثربخشی کارآفرین می شوند.  رویارویی با ضرب العجل ها فقط در مورد انجام کارها به تنهایی نیست بلکه اغلب اوقات در مورد تکمیل یک حلقه در یک زنجیره نیز می باشد. لازم به ذکر است که کسب آگاهی در مورد ضرب العجل ها شما را قابل اعتماد ساخته و در موقعیتی قرارتان می دهد که همیشه کارهایتان را به موقع تحویل دهید.


 Brain 2) منطقی و واقع بین باشید.

سوالی که می بایست همیشه قبل از پذیرش یک ضرب العجل بپرسید این است که: آیا این ضرب العجل واقع بینانه است؟ بنابراین قبل از پذیرش آن به برنامه و تقویم خود نگاهی بیندازید، همچنین در نگاه اول سود خود و آنچه را که انجام این کار برای شما به ارمغان خواهد آورد را در نظر نگیرید. اگر شما مصمم به انجام یک کار هستید عاقلانه ترین کار تلاش به مذاکره در مورد ضرب العجل است. در ضمن به انجام آن عادت نکنید اما اگر نیاز داشتید ضرب العجل های جایگزین و متناسب با کاری که می خواهید تحویل دهید را پیشنهاد دهید.

حتما بخوانید:  رونمایی از کتاب دوره های آموزشی مورد نیاز فعالان اقتصادی

 index 3) خود و کارمندان تان را بطور اثربخش سازماندهی کنید.

برخی از افراد در محیط های پرهرج و مرج و تصادفی خیلی خوب کار می کنند. اگر آنها برای شما کار می کنند خیلی خوب است. ولی اغلب اینجور نیست، کارآفرینانی که به طور منظم با ضرب العجل ها روبرو می شوند در محیط سازماندهی شده کار می کنند. بنابراین سعی کنید دفترچه ای از کارهایی که می بایست انجام دهید و زمان انجام آنها تهیه کنید.


  1 4) از یادآورها استفاده کنید.

باهوش ترین افراد نیز گاهی فراموش کار می شوند. یادآورها می توانند برای کارآفرین مفید واقع شوند. یادآورها می توانند هر چیزی که برای یک رویداد نیاز دارید را حداقل یک ماه قبل از آن تاریخ مرتب کنند. در حقیقت آنها به شما در رویارویی با ضرب العجل ها بدون هیچ گونه احساس ضعفی کمک خواهند کرد.


3 5) درخواست کمک کنید.

داشتن دو رئیس خوب بهتر از داشتن یک رئیس است. شما می توانید با آشنایان، خانواده و دوستان کارآفرین خود در مورد کارهایی که می خواهید انجام دهید تبادل نظر کنید و از آنها کمک بگیرید.

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه